s
s
s
s
s
s
s
s

El contenido de esta página requiere una versión más reciente de Adobe Flash Player.

Obtener Adobe Flash Player


Detalle

האמנה הבינלאומית של

משורר, אם הינך מזדהה עם מטרות התנועה שלנו- "משוררי העולם", ועם האמנה הבינלאומית שלנו, והיית מעוניין לממש את התחייבותך כלפי עצמך, אנו מקבלים אותך כאחינו, בתשוקתינו המשותפת לשנות את העולם. מילותייך, כביטוי עליון לאומנותך, תהיה המפתח לשינוי העולם וההיסטוריה.

חתימה: 

האמנה הבינלאומית של "משוררי העולם"

 משוררי העולם, הגיעה העת לאחד את כוחותינו במטרה להגן על המשכיות החיים.

אנו לוחמי השלום ונושאי בשורת העידן החדש של האנושות.


אנו משוררי האור, והאור הוא הכלי שמנהיג אותנו להיענות לקריאה שבלתי ניתן לסרב לה.

חווינו את מות התקופה הירודה ואת הולדת העידן החדש, בה המשורר ממלא תפקיד נעלה.

האנושות נמצאת בסכנת הכחדה, אך ניתן לשנות את הנתיב האנושי. מאז זמנים קדומים, האדם נדרש להתקיים בשיתוף עם סביבתו, אולם כמיהתו להתעצם ולהתחזק מחריבה את כדור הארץ בהדרגה, עד כדי סכנת השמדת הזן האנושי. עלינו להמיר את חיינו כעת, כדי למנוע את טינת הדורות הבאים כלפינו.

הסביבה שלנו כוללת את הפן המטריאליסטי כמו גם את הפן האנושי, והתחרותיות הקרימינלית בין בני האדם מכוונת להרג כאמצעי להגנה עצמי. עומדים בפנינו אמצעים הרסניים כגון נשק קטלני שמתיר לנו להשמיד את הפלנטה תוך מספר שעות.

אף על פי כן, הכאוס האתי, הפוליטי והכלכלי הוא ביטוי ללידת ההיסטוריה, וכמו לידת תינוק, מדובר בסיום תקופה ובפתיחתה של תקופה חדשה.

 

 1. מול הכמיהה לכיבוש ושלטון אבסולוטיים שמביאים להרס עצמי ולאור הזמנים החדשים, "משוררי העולם" צועדים בדרך המחאה מחד גיסא, ודוגלים בבנייה מאידך. אמצעים אלו יביאו לשחרור הסופי של האדם.

 

 1. "משוררי העולם" בוחרים ב"אנחנו" על פי "אני". אנו נוטשים את האגו ההרסני ומסוגלים לראות עצמנו כשווים. היננו דוהרים כקולקטיב אל מול העולם, כששירתנו מועמדת לשירות האנושות.

 

 

 1. הווי המשורר אינו מסתכמת בכתיבת שירים מרהיבים בלבד, אלא ביכולת להרגיש, לממש ולחיות את השירה.

 

 1. בעצם היותנו משוררים אנו עומדים בפני הקושי הכרוך באימוץ ההגנה על החיים, האהבה, הרבגוניות והחירות, לצד היכולת להעניק את החיים לחיים.

 

 

 1. להיות "משורר עולם", משמע להיות לוחם או לוחמת, שנאבק על הקיום האנושי. אנו לא נותרים אדישים לפשע היומיומי שמתרחש בשם האנושות, ומרימים קולנו כקרן אור, משום שהמילה היא הנשק האולטימטיבי מאז ומתמיד.

 

 1. אנו מכירים בערך היחידני של "משוררי העולם" לאורך המאות שחלפו; אותם אלו שנרשמו בספרי ההיסטוריה והתפרסמו, לצד אלו שנותרו אלמוניים, מהווים חלק חשוב בתולדות השירה, אך אנו נמצאים בתקופה חדשה, ועל "משוררי העולם" של המאה ה-21 להיות יצירתיים ולמצוא בעזרת הדמיון מענה והסבר לשאלות שמעלה האנושות.

 

 1. "משוררי העולם" מצהירים על שוויוננו- המפורסמים והאנונימיים, העשירים והדלים, הלבנים והשחורים, כולנו משתייכים לאותו צד ונאבקים להגן על הצדק, השוויון, החירות האמיתית והזכות של כל מגזר לחיות בשלום.

 

 1. "משוררי העולם" קובעים שהזירה האישית שלהם היא כל מקום בו נאבקים ברוע, בין אם מדובר בארמון עוצמתי או במערה צפופה, במרעה רחב מימדים או במכרה אפלולי. המשורר אינו פוסח על אף שכונה בהגשמת שליחותו, כמו הגשם הממטיר את מימיו על האדמה. המשורר הוא האור המדריך את הלוחם בחשכת הלילה.

 

 1. "משוררי העולם" מכריזים על עצמם כשוחרי שלום, אך לא חלשי אופי פסיביים, ולוחמים אך לא חסרי ידע. אנו מעריכים את הסנטימנטים כדרך הביטוי האומנותי והיצירה. ליצירה מטרה אחת ויחידה, והיא שיפור החיים שלנו ושל הכלל. אנו פציפיסטיים בחיפוש אחר השלום העולמי, שתלוי בראש ובראשונה בצדק.

 

 1. בכדי להיות "משורר העולם" יש לבקש שלמות, לטפח רבגוניות ולקבל את הפלורליזם כפי שאני מקבלים את מורכבות הקיום. במגזר המשוררים קיים תמיד מקום ללוחמים חדשים: דתיים או אתיאיסטיים, צודקים או שוגים, ולו בלבד שיהיו בצד זה של החיים.

הטרוסקסואלים, ביסקסואלים או הומוסקסואלים, חובבי האהבה, לוחמי העבר וההווה בצבא הטוּב, המעניקים תקווה וחיוכים במאבק הנצחי.

 

 1. האדם מנסה לתלות באחר את אשמתו האישית. האתגר העומד בפנינו הוא שכל אדם יגיע להכרה והשלמה עם מהותו. תקוותנו היא לעשות זאת בעזרת המילים, להדליק את הפועל בלב האדם, את שיר ההרים ואת ליל הנשמה, כדי לרומם את נפש האדם עם אהבה ועם מילים. השירה היא שירת העולם, ואנו חיים למענה.

 

                                                             משורר העולם,

                                                             הצטרף לקרב זה על הקיום האנושי!

                                                             התאם עצמך כחוליה בשרשרת החיים!

 

                                                                 לויס אריאס מנזו (מזכיר כללי)

                                                                 סנטיאגו צ\\\\\\\'ילה, דצמבר 2005.

                        

Desarrollado por: Asesorias Web
s
s
s
s
s
s
s